گفتگو اخبار مقاله ها کتاب ها

 

 فایل صوتی پیشگفتار کتاب توقیف‌شده رضاشاه اثر صادق زیباکلام
  آنچه ابراهیم یزدی، صادق قطب‌زاده و ابوالحسن بنی‌صدر به نقل از امام در نوفل‌نوشاتو بیان می‌کردند، باورهای واقعی امام بودند.
 نشست روزنامه شرق با حضور صادق زیباکلالام و احمد شیرزاد
 صادق زیباکلام و روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری | بخش دوم
 صادق زیباکلام و روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری | بخش اول
 نامه سرگشاده به رئیس‌جمهور: دعوت از زنان، اهل سنت و کردها و مشاور یهودی در دولت جدید
 نگذاریم احمدی‌نژادیسم بازگردد
 اگر احمدي‌نژاد تاييد صلاحیت شود، با روحاني به دور دوم انتخابات مي‌روند.
 تاثیر فقدان هاشمی همچون رد صلاحیتش است
 پیام تسلیت صادق زیباکلام در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی
 گزارش سخنرانی صادق زیباکلام در پارلمان بریتانیا: گام‌های کوچک برای اصلاحات سیاسی
 اربعین را سیاسی نکنیم
 

1

 

 

تاریخ انتشار : 1397/03/23

اهدای جایزه «دویچه‌وله» برای آزادی بیان به صادق زیباکلام در «همایش جهانی رسانه‌ها»

۲۲خرداد۱۳۹۷ 

 دوستان سلام

جایزهDW برای آزادی بیان، یک جایزه بین‌المللی است که به افراد یا نهادهایی که در جهت آزادی بیان تلاش نموده‌اند هر سال اهدا می‌شود. هدف، قدردانی از مشکلات و درعین‌حال ارج نهادن به کار آن‌ها است. این جایزه جدید است و برای نخستین‌بار در سال۱۳۹۴ به یک بلاگر سعودی به نام Raif Badawi تعلق گرفت که بواسطه مطالبش در فضای مجازی، مقامات سعودی وی را به زندان می‌اندازند. بالطبع سعودی‌ها اجازه خروج از کشور را به وی ندادند و همسرش که به کانادا پناهنده شده جایزه را دریافت نمود.

سال۱۳۹۵، نامزد دریافت جایزه آقای Sedat Ergin سردبیر روزنامه معروف «حریت» بود. ایشان بواسطه درج مقالات علیه سیاست‌های آقای اردوغان و انتقاد از وی، بالاخص سرکوب گسترده منتقدین و مخالفینش بعد از کودتا تحت فشارهای زیادی قرار می‌گیرد. هم خود آقای ارگین و هم روزنامه حریت.

سال1396 مجموعه خبرنگاران کاخ سفید(White House Correspondents Association) نامزد دریافت آزادی بیانDW شدند. انتخاب آن‌ها بواسطه مجموعه فشارها، توهین‌ها، تهدید ها و ناسزاهایی که رئیس جمهور جدید آمریکا آقای ترامپ نسبت به خبرنگاران و اصحاب رسانه بالاخص مجموعه گروه خبرنگاران کاخ سفید ابراز نمود اما آنان تسلیم وی نشدند و همچنان به درج اخبار صادقانه ادامه دادند.

امسال هم بنده را نامزد دریافت این جایزه نموده اند.

هدفDW تلاش در جهت کمک به آزادی بیان در کشورهای مختلف است. بالاخص کشورهایی که انتقال آزادانه اخبار دشوارتر است. امسال از ۱۱۰کشور قریب با ۲۶۰۰خبرنگار، روزنامه‌نگار، وبلاگ‌نویس و اهل قلم برای یک همایش به آلمان دعوت شده‌اند. چندین جلسه گفتگو با آن‌ها داشته‌ام و نقطه اوج مراسم امشب بود که جایزه رسما اعطا شد.

نطقم را در خصوص وضعیت آزادی بیان و دموکراسی در ایران به انگلیسی نوشتم که در حدود نیم‌ساعت می‌شود.در ضمن عده‌ای از ایرانیان قرار است برای اعتراض به اهدای جایزه آزادی بیان به بنده در محل همایش اعتراض نمایند.

همه را ول کنیم این را بگوییم که جناب پرفسور حسن عباسی معتقدند من انگلیسی بلد نیستم حتی دو دقیقه هم حرف بزنم. نمیدانم چه خاکی بر سرم کنم!

میخواهم اگر بشود بگویم من به احترام زبان فارسی -که شکر است- به فارسی  سخنرانی می‌کنم و شما به انگلیسی یا آلمانی ترجمه کنید! بی‌سوادی هم بد دردی است! برگشتم ایران کلاس انگلیسی ثبت‌نام می‍‌کنم.

ایام به کام باد

۲۲خرداد۹۷

بن - آلمان

ارسال نظر :  
نام :
پست الکترونیک :
نظر :

 

 

تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به دکتر زیبا کلام می باشد . طراح سایت : شرکت ایران طراح